nasz blog

Czy wiecie, że tylko 24% dziewczynek i 45% chłopców w wieku 12-16 lat poza wf-em spędza czas na uprawianiu sportu? Jeśli chcesz spróbować sił we wspinaczce, ciekawie spędzić czas, poprawić swoją kondycję i sylwetkę, uwierzyć w swoje możliwości, a co najważniejsze poznać nowych przyjaciół weź udział w KUMULACJI AKTYWNOŚCI.

Lina ważna rzecz

Zakup liny wśród początkujących wspinaczy jest najczęściej najbardziej kalkulowanym zakupem. Liny wspinaczkowe mają swoją wartość – również tą liczoną w PLN. Jednocześnie są jednym z podstawowych zakupów wspinaczkowych, bo wierzcie lub nie, ale nikt Wam z chęcią liny do wędkowania nie pożyczy 🙂

Pierwsze buty wspinaczkowe

Buty wspinaczkowe, to dla początkujących adeptów sztuki wspinaczkowej, jeden z podstawowych i pierwszych zakupów. Wybór na rynku jest ogromny, co nie ułatwia zadania wyboru odpowiednich butów. W tym artykule postaram się rozjaśnić Wam kilka spraw tak, żeby zakupy pierwszych butów nie były karkołomnym wyzwaniem, a prawdziwą przyjemnością.

Bienvenidos en Chulilla!

Wspinanie w Polsce a wspinanie w Hiszpanii ma się mniej więcej tak, jak bułka kajzerka do zbożowej bułki wieloziarnistej. Kajzerka nieco mdła i gumowata, zawsze taka sama, niczym nie zaskakuje. Dla odmiany bułka wieloziarnista oferuje bardzo dużo – głębię smaku, różnorodność, wyszukany wygląd. I właśnie takie jest hiszpańskie wspinanie, raz zasmakowane będzie przyciągało już zawsze

Wielu z Was na początku swojej drogi wspinaczkowej zastanawia się nad znaczeniem często używanych przez wspinaczy skrótów OS, RP itd. Literki te, to na szczęście żadna tajemnica. Oznaczają style przejścia drogi.  Poniżej chcemy przybliżyć Wam znaczenie poszczególnych nazw stylów występujących we wspinaczce sportowej. Celowo skupiamy się tylko na wybranych i najczęściej występujących stylach przejścia dróg

Obecny rynek wspinaczkowy jest tak szeroki, że wybór uprzęży wspinaczkowej wydaje się rzeczą prostszą niż kupienie bułek w Lidlu. Czy jednak i w tym przypadku sprawdzi się popularne powiedzenie “od przybytku głowa nie boli”? 

W życiu każdego wspinacza są miejsca i drogi, które szczególnie zapadają w pamięć, które zmieniają spojrzenie na dotychczasowe osiągnięcia i przenoszą motywację w nowy wymiar. Dla mnie takim miejscem była hiszpańska Siurana, położona w Katalonii.

Uwaga, uwaga! Zostały ostatnie miejsca na najbliższy kurs wspinaczkowy po drogach ubezpieczonych. Serdecznie zapraszamy na Jurę Krakowsko-Częstochowską tych, którzy chcą nauczyć się wspinać się samodzielnie.

TOP